Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası

  • Banka İsmi:Ziraat Bankası
  • Banka Kodu:10
  • SWIFT Kodu:TCZBTR2A
  • Şube Sayısı:Yurtiçi 1727 şube
  • Telefon:444 00 00444 00 00
Genel Merkez:Hacı Bayram Mah. Atatürk Blv. No:6 06050 Altındağ Ankara

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Hakkında Genel Bilgiler

Şube sayısına göre Türkiye'nin 1. büyük bankası olan Ziraat Bankası, 81 ilde toplam 1727 şube ile faaliyet göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 8 şubeyle bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bankanın müşteri hizmetleri ve çağrı merkezine 444 00 00 numaralı telefonu arayarak ulaşabilir veya online bankacılık ve internet şubesi için https://www.ziraatbank.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

EFT ve yurtiçi para transferi işlemlerinde kullanılan banka kodu, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası için 10 olarak tanımlanmıştır. Uluslararası döviz transferi için bankanın SWIFT (BIC) kodu TCZBTR2A şeklindedir.

Ziraat Bankası bulunan illerin listesine alt bölümden erişebilirsiniz. Bankanın sunduğu tüm bankacılık hizmetleri ve ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bankanın resmi sitesini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

  • Hafta İçi:09:00 - 12:30 ve 13:30 - 16:00
  • Öğle Arası:12:30 - 13:30 (Kapalı)
  • Hafta Sonu:Cumartesi Pazar Kapalı

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubeleri haftaiçi sabah 09:00'da açılmaktadır. Şubelerde banka kapanış saati olan akşam 16:00'e kadar hizmet verilmektedir. Ziraat Bankası şubelerinde 12:30 - 13:30 saatleri arasında öğle arası molası verilmekte olup bu saatlerde şubelerde bankacılık işlemleri yapılamamaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri banka kapalıdır.

Bankaya ait bazı şubelerde farklı çalışma saatleri (öğle arası açık, haftasonu açık, vb.) uygulanabilmektedir. İlgili şubeye ait sayfalarda daha detaylı olarak şube açılış ve kapanış saatlerini belirtilmiştir. Resmi tatil günlerinde banka kapalıdır.

Ziraat Bankası Şubesi Bulunan Şehirler

Ziraat Bankası Hizmet Verilen İller Listesi

Ziraat Bankası Yorum ve Şikayet

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası hakkında yorum, öneri veya şikayetinizi ekleyin

Ziraat Bankası şubeleri veya hizmetleri ile ilgili yaşadığınız sorunları, önerilerinizi veya memnuniyetinizi sosyal medya profiliniz ile paylaşabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil resminiz ile birlikte site ziyaretçilerine açık olarak yayınlanacaktır. Özel mesajlarınız için lütfen bankanın resmi sayfasını kullanınız.

avatar
Banka Müşteri Memnuniyeti Puanı
2.4 / 5
  • Puan 2.37/

Banka puanı, bankaya ait 1735 şubenin puan ortalaması hesaplanarak oluşturulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubeleri için toplam 6147 oy kullanılmış olup, banka ortalamada 5 üzerinden 2.4 puan almıştır. Banka ile ilgili toplam 842 yorum veya şikayet yapılmıştır.

Yorum ve Şikayetler
Ela Emlak Gayrimenkul
Ela Emlak Gayrimenkul · 17 Temmuz 2021

Zirat Bankasında olan paramı çekemiyorum. Post arızası yüzüne şifremi hatalı girdiğim için kartımı bloke ettiler mobil ş...

Abuzer Gaffari Bulanık
Abuzer Gaffari Bulanık · 17 Temmuz 2021

Kredi kartımın limitini bilgim dışında 10 bin TL ye çıkardılar. Bir hafta sonra kredi kartımla bilgim dışında 5 bin TL l...

Metin Güçlü
Metin Güçlü · 16 Temmuz 2021

Müşteri temsilcime bir türlü ulaşamıyorum. Sabit telefonda dakikalarca bekliyorum. Sonra hat düşürülüyor....

Abdurrahman Eroğlu
Abdurrahman Eroğlu · 16 Temmuz 2021

Son bir ayda ya bir ya da 2 ATMsi de arızalı oluyor sürekli. Artık kasten mi yapılıyor bilemiyorum....

Veysel Gokdemir
Veysel Gokdemir · 13 Temmuz 2021

Merkez şubeyi arıyorum telefonu dahi açmıyorlar....

Meryem Akdeniz
Meryem Akdeniz · 10 Temmuz 2021

Kartıma para yatırdım internet alışverişi yaparken kartıma bloke koydunuz ve 8 gündür ne şube ne genel müdürlük nede müş...

Daha Fazla Yorum ve Şikayet Göster …

En Çok Sorgulanan Şubeler
İlkadım / Samsun
Altınordu / Ordu
Ortahisar / Trabzon
Osmangazi / Bursa
Sosyal Medyada Bankayı Beğenin