Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası

  • Banka İsmi:Ziraat Bankası
  • Banka Kodu:10
  • SWIFT Kodu:TCZBTR2A
  • Şube Sayısı:Yurtiçi 1721 şube
  • Telefon:444 00 00444 00 00
Genel Merkez:Hacı Bayram Mah. Atatürk Blv. No:6 06050 Altındağ Ankara

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Hakkında Genel Bilgiler

Şube sayısına göre Türkiye'nin 1. büyük bankası olan Ziraat Bankası, 81 ilde toplam 1721 şube ile faaliyet göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 8 şubeyle bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bankanın müşteri hizmetleri ve çağrı merkezine 444 00 00 numaralı telefonu arayarak ulaşabilir veya online bankacılık ve internet şubesi için https://www.ziraatbank.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

EFT ve yurtiçi para transferi işlemlerinde kullanılan banka kodu, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası için 10 olarak tanımlanmıştır. Uluslararası döviz transferi için bankanın SWIFT (BIC) kodu TCZBTR2A şeklindedir.

Ziraat Bankası bulunan illerin listesine alt bölümden erişebilirsiniz. Bankanın sunduğu tüm bankacılık hizmetleri ve ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bankanın resmi sitesini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

  • Hafta İçi:09:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:00
  • Öğle Arası:12:30 - 13:30 (Kapalı)
  • Hafta Sonu:Cumartesi Pazar Kapalı

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubeleri haftaiçi sabah 09:00'da açılmaktadır. Şubelerde banka kapanış saati olan akşam 17:00'e kadar hizmet verilmektedir. Ziraat Bankası şubelerinde 12:30 - 13:30 saatleri arasında öğle arası molası verilmekte olup bu saatlerde şubelerde bankacılık işlemleri yapılamamaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri banka kapalıdır.

Bankaya ait bazı şubelerde farklı çalışma saatleri (öğle arası açık, haftasonu açık, vb.) uygulanabilmektedir. İlgili şubeye ait sayfalarda daha detaylı olarak şube açılış ve kapanış saatlerini belirtilmiştir. Resmi tatil günlerinde banka kapalıdır.

Ziraat Bankası Şubesi Bulunan Şehirler

Ziraat Bankası Hizmet Verilen İller Listesi

Ziraat Bankası Yorum ve Şikayet

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası hakkında yorum, öneri veya şikayetinizi ekleyin

Ziraat Bankası şubeleri veya hizmetleri ile ilgili yaşadığınız sorunları, önerilerinizi veya memnuniyetinizi sosyal medya profiliniz ile paylaşabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil resminiz ile birlikte site ziyaretçilerine açık olarak yayınlanacaktır. Özel mesajlarınız için lütfen bankanın resmi sayfasını kullanınız.

avatar
Banka Müşteri Memnuniyeti Puanı
2.3 / 5
  • Puan 2.32/

Banka puanı, bankaya ait 1729 şubenin puan ortalaması hesaplanarak oluşturulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubeleri için toplam 7516 oy kullanılmış olup, banka ortalamada 5 üzerinden 2.3 puan almıştır. Banka ile ilgili toplam 1013 yorum veya şikayet yapılmıştır.

Yorum ve Şikayetler
Ahmet Keskin
Ahmet Keskin · 16 Eylül 2022

18 Ağustos 2022'den itibaren düzenli olarak her gün azami 10 defa, abartmıyorum 10 defa portföy sorumlum ile veya başka ...

Songul Biliz
Songul Biliz · 10 Eylül 2022

Karşıyaka şubesinde çalışan bir bayan memur ben oraya gittim bir işlem için ancak gişedeki görevli bayan bana öyle ters ...

Agah Uzun
Agah Uzun · 9 Eylül 2022

Hizmeti güzel kısıtlı personel olmasına rağmen fakat personelin biraz artması lazım....

Beyza Hancı
Beyza Hancı · 8 Eylül 2022

Hayatım boyunca bu kadar kötü çalışan görmedim. Orda insanlar beklerken çalışanlarınız dalga geçer gibi birbiriyle dalga...

İbrahim Çakır
İbrahim Çakır · 6 Eylül 2022

Telefon aramasına cevap verilmiyor ve aciliyet gerektiren konu için arama yapıyorum......

Yunus Zengin
Yunus Zengin · 23 Ağustos 2022

İki gündür 700 belkide 800 kere aradım şubeyi N*** *** adlı personel telefonlara bakmıyor. Hesabım blokeli yardımcı olan...

Daha Fazla Yorum ve Şikayet Göster …

En Çok Sorgulanan Şubeler
Altınordu / Ordu
Ortahisar / Trabzon
İlkadım / Samsun
Osmangazi / Bursa
Sosyal Medyada Bankayı Beğenin