Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası

  • Banka İsmi:Ziraat Bankası
  • Banka Kodu:10
  • SWIFT Kodu:TCZBTR2A
  • Şube Sayısı:Yurtiçi 1716 şube
  • Telefon:444 00 00444 00 00
Genel Merkez:Hacı Bayram Mah. Atatürk Blv. No:6 06050 Altındağ Ankara

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Hakkında Genel Bilgiler

Şube sayısına göre Türkiye'nin 1. büyük bankası olan Ziraat Bankası, 81 ilde toplam 1716 şube ile faaliyet göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 8 şubeyle bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bankanın müşteri hizmetleri ve çağrı merkezine 444 00 00 numaralı telefonu arayarak ulaşabilir veya online bankacılık ve internet şubesi için https://www.ziraatbank.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

EFT ve yurtiçi para transferi işlemlerinde kullanılan banka kodu, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası için 10 olarak tanımlanmıştır. Uluslararası döviz transferi için bankanın SWIFT (BIC) kodu TCZBTR2A şeklindedir.

Ziraat Bankası bulunan illerin listesine alt bölümden erişebilirsiniz. Bankanın sunduğu tüm bankacılık hizmetleri ve ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bankanın resmi sitesini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

  • Hafta İçi:09:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:00
  • Öğle Arası:12:30 - 13:30 (Kapalı)
  • Hafta Sonu:Cumartesi Pazar Kapalı

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubeleri haftaiçi sabah 09:00'da açılmaktadır. Şubelerde banka kapanış saati olan akşam 17:00'e kadar hizmet verilmektedir. Ziraat Bankası şubelerinde 12:30 - 13:30 saatleri arasında öğle arası molası verilmekte olup bu saatlerde şubelerde bankacılık işlemleri yapılamamaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri banka kapalıdır.

Bankaya ait bazı şubelerde farklı çalışma saatleri (öğle arası açık, haftasonu açık, vb.) uygulanabilmektedir. İlgili şubeye ait sayfalarda daha detaylı olarak şube açılış ve kapanış saatlerini belirtilmiştir. Resmi tatil günlerinde banka kapalıdır.

Ziraat Bankası Şubesi Bulunan Şehirler

Ziraat Bankası Hizmet Verilen İller Listesi

Ziraat Bankası Yorum ve Şikayet

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası hakkında yorum, öneri veya şikayetinizi ekleyin

Ziraat Bankası şubeleri veya hizmetleri ile ilgili yaşadığınız sorunları, önerilerinizi veya memnuniyetinizi sosyal medya profiliniz ile paylaşabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil resminiz ile birlikte site ziyaretçilerine açık olarak yayınlanacaktır. Özel mesajlarınız için lütfen bankanın resmi sayfasını kullanınız.

avatar
Banka Müşteri Memnuniyeti Puanı
2.3 / 5
  • Puan 2.32/

Banka puanı, bankaya ait 1724 şubenin puan ortalaması hesaplanarak oluşturulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubeleri için toplam 8546 oy kullanılmış olup, banka ortalamada 5 üzerinden 2.3 puan almıştır. Banka ile ilgili toplam 1124 yorum veya şikayet yapılmıştır.

Yorum ve Şikayetler
Hakan Tanrisevdir
Hakan Tanrisevdir · 29 Kasım 2023

Şubeyi aradığınızda asla kimseye ulaşamazsınız. Bu bankaya ve şubeye asla bulaşmayın....

Mustafa Şahan
Mustafa Şahan · 28 Kasım 2023

1 haftadır arıyorum açan kimse yok....

Emine Gizem Cengiz
Emine Gizem Cengiz · 28 Kasım 2023

İşlerini yapmayan bi ekip. Şehrin ortasında. Çok ilgisiz sorumsuz başından savıyorlar her şeyi. Hiç bir işimi halletmedi...

Ali Tiril
Ali Tiril · 22 Kasım 2023

Birecik şubesine hiç bi şekilde ulaşım sağlanmıyor....

Tufan Özsefer
Tufan Özsefer · 17 Kasım 2023

Şubenin telefonundan müşteri hizmetlerinden hiç kimse telefonlara cevap vermiyor santralde açmıyor. Arandığında 15-20 da...

Fikret Sığın
Fikret Sığın · 16 Ekim 2023

Mobilyacilar Sitesi Ziraat Bankası kampanyaları uygulamıyor neden? Parası olana ayağa kalkıyorlar biz hayvanmıyız neden...

Daha Fazla Yorum ve Şikayet Göster …

En Çok Sorgulanan Şubeler
Altınordu / Ordu
Ortahisar / Trabzon
Osmangazi / Bursa
İlkadım / Samsun
Sosyal Medyada Bankayı Beğenin